AstroWiki = encyklopedia astrologii:O encyklopedii

Z AstroWiki = encyklopedia astrologii

Encyklopedia astrologii AstroWiki jest wynikiem długotrwałego braku wydanej drukiem encyklopedii lub słownika astrologicznego w Polsce i powstała w celu zapełnienia tej luki.

Została założona przez Andrzeja Opejdę zafascynowanego nową ideą współtworzenia treści przez każdego odwiedzającego stronę (wiki) jako eksperymentalny projekt encyklopedyczny. Początkowo działała na skryptach PkpWiki jako AstroWikipedia. Mimo wielu nowatorskich i cennych cech to ciekawe oprogramowanie rozwijane przez skromny zespół programistów nie nadążało za rozwojem języka PHP. Konieczny stał się wybór nowego oprogramowania. Wybór padł na MediaWiki, oprogramowanie używane przez Wikipedię. Argumentem był stały rozwój Wikipedii gwarantujący rozwój oprogramowania, na którym działa oraz znajomość składni przez wielu redaktorów udzielających się także na Wikipedii. AstroWikipedia już jako AstroWiki, została przeniesiona więc na MediaWiki.

Przyłączenie się do projektu Justyny Reiner† oraz innych redaktorów zaowocowało dynamicznym przyrostem treści (1 października 2009 r. było 695 artykułów i 362 grafiki) oraz wyposażeniem AstroWiki w unikatowy moduł umożliwiający łatwe wstawianie symboli astrologicznych, którego autorką jest nieodżałowana Justyna Reiner†.

Osobiste